Dünyanın en ünlü müzeleri evinizde

0
45

Google’ın hizmete sunduğu kültür sanat özelliği ile, Dünya’nın dört bir yanındaki müzelerde gezintiye çıkmak, ünlü sanatçıların eserlerini incelemek mümkün.

Google’ın Kültür-Sanat özelliği dünyanın dört bir yanındaki yüzlerce müze ve sanat galerisini cep telefonuna sığdırdı.

2017’de ‘Google Arts & Culture’ hizmetini devreye sokan Google, kültür ve sanat dünyasını ekrana taşıyarak en kapsamlı haliyle keşfetmeyi mümkün hale getirdi.

Google Arama ve Google Haritalar üzerinde sanatla ilgili yapılacak aramalar, dünyanın dört bir yanındaki en ünlü müzelerin sanal turlarını ve çevrimiçi sergilerini sunmak için dünya çapında 500’den fazla müze ve galeriyi bir araya getiriyor.

Yüzlerce eser

Google Arts & Culture’ın içeriğinde sanat, tarih ve bilim hakkında bilgi edinebilecek yüzlerce yer var. Sanal olarak bu müzelerin koridorlarında gezerken her eserin yanında beliren bilgi notu bu eser hakkında detaylı bilgiler sunuyor. Bu özellikle dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerini derledik:

♦ British Museum, Londra:
İngiltere’de Londra’nın kalbinde yer alan bu ikonik müze, sanal ziyaretçilerin Büyük Mahkemeyi gezmesine ve antik Rosetta Taşı ile Mısır mumyalarını keşfetmesine izin veriyor.

♦ Guggenheim Müzesi, New York:
ABD, New York’ta yer alan bu müzenin ünlü spiral merdivenlerinde gezebilirsiniz. Öte yandan empresyonist, post-empresyonist, modern ve çağdaş dönemlerden sanat eserlerini keşfedebilirsiniz.

♦ Ulusal Sanat Galerisi, Washington:
ABD, Washington’da bulunan bu müzede iki çevrimiçi sergi bulunuyor. Birincisi, 1740-1895 yılları arasında Amerikan modasının sergisi; ikincisi ise Hollandalı Barok ressam Johannes Vermeer’in eserlerinden oluşan bir koleksiyon.

♦ Orsay Müzesi, Paris:
Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan bu müzede Fransız sanatçıların onlarca ünlü eserini ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.