Oyların tamamını aldı: ‘Türkiye’yi yeniden ayağa kaldıracağız’

0
10

İYİ Parti’nin ikinci olağan kurultayı, Ankara’da düzenlendi.

Kurultayda tek başkan adayı olan Merak Akşener, kayıtlı 1379 delegeden, oy kullanan 1289’unun tamamının oyunu alarak bir kez daha parti Genel Başkanı seçildi.

Akşener, yaptığı konuşmada hükümetin politikalarına ve Cumhurbaşkanlığı sistemine yüklendi, ‘geçmişin hatalarını tekrarlamadan güçlendirilmiş parlamenter sistemi getirerek Türkiye’yi yeniden ayağa kaldırma’ sözü verdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle Altınpark’ta açık havada düzenlenen kurultay alanında “İstanbul sözleşmesi yaşatır”, “Hayvan Hakları Kanunu her canlının hakkı” yazılı pankartlar asıldı.

Meral Akşener ‘Millet bizi çağırıyor’ sloganıyla toplanan kurultay konuşmasında koronavirüs salgınıyla mücadeleden, eğitim sistemine, dış politikadan ekonomiye birçok alanda hükümetin uyguladığı politikaları hedef aldı.

Akşener: Bu millet bu ucube sistemi hak etmiyor
Partili cumhurbaşkanı sisteminin ülke ekonomisine zarar verdiğini ve dış politikada atılan adımların Türkiye’yi zor durumda bıraktığını söyleyen Akşener, “Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi dedikleri bu ucube sistem, bırakın Türkiye’yi uçurmayı, her geçen gün uçuruma sürüklüyor” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.